Základní škola Na Habru, Hořice, Jablonského 865, okres Jičín

I cesta je cíl

ikonadopis2

+420 493 624 462

nahabru@seznam.cz

493 624 462

nahabru@seznam.cz

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

škola otevírá v 7:30

Od pondělí do pátku

Speciální pedagog

Speciální pedagog

Mgr. Hana Janošková

konzultační hodiny: kdykoliv po domluvě (Jablonského i Montessori třídy)

kontakt: hana.janoskova@nahabru.cz

školní telefon: 493 624 462

školní mobil: 775 362 533, 604 951 979

Činnost školního speciálního pedagoga

Činnost školního speciálního pedagoga

Odborná a poradenská pracoviště:

Odborná a poradenská pracoviště (.docx)

Pro rodiče předškoláků:

Přechod dítěte z předškolního vzdělávání je významnou událostí v životě celé rodiny. Může přinášet nejistotu jak na straně dítěte, tak na straně rodičů.

Rodiče si často nejsou jistí, zda je dítě na první třídu dostatečně připraveno. Jak bude vše zvládat? V následujících dokumentech naleznete informace o tom, co by dítě mělo vše umět. Je třeba si uvědomit, že každé dítě je originál a v některých oblastech bude silnější a v jiných naopak. Velmi důležitá je pozitivní motivace, aby se děti do školy těšily a měly o učení zájem. V případě vážnějších pochybností mohou k posouzení školní zralosti mohou pomoci učitelky z mateřské školy, které dítě znají v různých situacích a v kolektivu, nebo pedagogicko-psychologická poradna (proklik https://www.poradenstvikhk.cz/…in/), kde dítě vyšetří odborníci.

Aby vstup do školy proběhl hladce, je vhodné žáčka na začátek školního roku připravit. Již na konci letních prázdnin je dobré nastavit denní režim tak, aby náročné první dny ve škole dítě zvládlo bez problémů a velké únavy. První třída přináší i změny v celém režimu rodiny a je dobré se připravit na to, že je třeba věnovat přípravě na školu i odpolední čas. Je vhodné vysledovat, jak dítě přichází domů unavené a zda si potřebuje odpočinout nebo je schopné pracovat doma dříve a ve večerních hodinách mu už energie dochází. Je i možné, že dítě bude potřebovat více spánku oproti době, kdy chodilo do školky a po obědě odpočívalo. Ke klidnému ránu pomůže, když si vše s dítětem připravíte večer a vyhnete se tak zbytečnému shonu.

Věříme, že první dny malého školáka proběhnou hladce a příjemně zahájíte školní docházku.

Povinná školní docházka

Desatero pro rodiče

Složky školní zralosti

NVS Pohybem se učíme ®

Pohybem se učíme ®

Pracovní listy pro nápravu SPU: