New York, NY 90210

škola otevírá v 7:30

Od pondělí do pátku

Bronz pro naše šesťáky a sedmáky

Ve čtvrtek 12. října se ve sportovní hale TJ Jiskra uskutečnilo okrskové kolo florbalu chlapců ze 6. a 7. tříd. Naši školu reprezentovali Filip Bureš, Tomáš Modřický, Zbyněk Novotný, Michal Pospíšil, a Šimon Štayr ze VII.B, Adam Honegr a Michal Schnábel ze VII.A, Sebastian Jung, Jakub Kos, David Laporte, Jiří Nálevka, Kryštof Petrák, Max Valášek a Samuel Vítek ze VI. třídy. Hned v prvním zápase jsme porazili kamarády ze ZŠ Komenského 3:0. Druhý zápas poněkud zchladil naše nadšení. Hráli jsme s favority z Cerekvice. Bylo vidět, že jejich tým je, na rozdíl od našeho, sehraný. I když jsme je ve hřišti přehrávali a zdálo se, že máme více ze hry, nedokázali jsme ohrozit jejich brankaře a nakonec jsme jim podlehli 0:4. Třetí zápas, s chlapci z gymnázia, byl opět plně v naší režii. Nasázeli jsme jim šest branek a stále si udržovali naději na postup do okresního kola. Poslední utkání bylo s chlapci z Daliborky. Ti měli o něco lepší skóre z předchozích zápasů, takže jsme museli vyhrát, abychom postoupili. Zpočátku to vypadalo slibně, soupeře jsme přehrávali, ale pak se nechal David vyloučit za zbytečný faul. Ve hře čtyř proti pěti nám přálo štěstí a Filip, náš nejlepší střelec, dal gól v oslabení. Vypadalo to nadějně. Než si stačil David odpykat dvouminutový trest, byl vyloučen na dvě minuty Michal. Tak dlouhou hru v oslabení jsme nevydrželi a po chybě v obraně dostali laciný gól, který upravil výsledek zápasu na konečných 1:1. V poslední minutě ještě hráč soupeřů zranil Sebastiána. Zřejmě v reakci na předchozí fauly našich hráčů. Trestné střílení jsme neproměnili, takže se z postupu radovali soupeři a my odcházeli do šatny se smíšenými pocity. Moje se ještě prohloubily, když jsem zjistil, že se z brašny při ukládání dresů záhadně ztratilo šest míčků. Nejlepším střelcem byl Filip Bureš se čtyřmi brankami, tři přidal David Laporte, dvě Sebastián Jung a jednu Michal Pospíšil. Všichni hráči se aktivně zapojovali do hry a mají podíl na vynikajícím výsledku.