Základní škola Na Habru, Hořice, Jablonského 865, okres Jičín

I cesta je cíl

ikonadopis2

+420 493 624 462

nahabru@seznam.cz

493 624 462

nahabru@seznam.cz

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

škola otevírá v 7:30

Od pondělí do pátku

Ve tvrdých dílnách se stále pracuje

Ke konci loňského roku v Montessori budově naší školy vznikla dílna s ponky, svěráky a základním nářadím. Na rekonstrukci dílny se podíleli hlavně rodiče, kteří přidali ruku k dílu a za materiální podpory pana ředitele byla dílna připravena na nový školní rok. 
Od října se v dílnách pravidelně každý pátek něco tvoří. Každý žák, vyjimaje prvňáčků, si pod vedením odborníka Jiřího Chodory vyrobil dřevěnou krabičku, na které si vyzkoušel úplné základy. Během práce se žáci dozví užitečné rady a informace, které jsou pro někoho opakováním, pro jiného novinkou. 
Nedávno nás kontaktoval spolek MAS Podchlumí s výbornou zprávou…“V případě zájmu můžeme zapůjčit elektrické nářadí.“ Neváhali jsme ani minutu a hned jsme nabídku přijali. Díky komunikaci a rychlému jednání na obou stranách děti využily lupínkovou pilku při vyřezávání věnečků na Adventní trhy, které se Na Habru konaly 8. prosince. V dílnách také vznikly i jiné výrobky, a to vysoustružení dřevění andělíčci, které bylo potřeba zabrousit a odřezat jim přebytky dřeva, a v neposlední řadě podstavec svícnů, který žáci zbrousili a opalovali horkovzdušnou pistolí. 

Komentáře nejsou povoleny.
Z archivu